Ethica Institute Of Islamic Finance

Введення

Прочитайте офіційний опис

Ми вважаємо, що інтерес є першопричиною більшості світових проблем.

Якби у нас не було складних відсотків, нам би не було потрібно зростання складових. І якби нам не потрібне складене зростання, у нас не було б більшості зумовленої боргами бідності, голодних до ресурсів війн та втікаючих кліматичних змін, які ми спостерігаємо зараз. Експерти стверджують, що навіть наша нинішня пандемія є результатом зменшення біорізноманіття, головним чином зумовленого хижим мисленням про зростання. Усі відсотки - будь то прості відсотки або складні відсотки, чи то за дуже низькими, чи за дуже високими ставками - зростають настільки швидко, що ми просто не можемо встигати.

Потрібен приклад? У Бразилії є чудовий тропічний ліс Амазонки. Це пишне диво постачає нам чверть світового кисню. На жаль, цей ліс зникне за наше життя. Чому? Отже, Бразилія може виплатити борг у 200 мільярдів доларів. Як? З пиломатеріалами.

Або візьміть приклад ближче до дому. Ви чи хтось із ваших знайомих розчавлений під зростаючим особистим боргом? Зараз 43% усіх американських сімей витрачають щороку більше, ніж заробляють. І ця проблема щороку загострюється для мільйонів сімей у всьому світі.

Ми вважаємо, що існує зв’язок між інтересом та багатьма світовими проблемами. І ми віримо, що ісламські фінанси можуть допомогти вирішити деякі з цих проблем.

Але для цього нам потрібні дві речі: буква закону і дух закону. Щоб буква закону спрацювала, ісламські фінанси повинні дотримуватися деяких основних мінімальних стандартів. Стандарти, які не сприйматимуться серйозно, якщо центральні банки не почнуть отримувати деякі ліцензії.

Найкращим стандартом у цій галузі - де-факто у понад 90% світових ісламських фінансових юрисдикцій - є AAOIFI (вимовляється як "ao-fee"), що означає Організація бухгалтерського обліку та аудиту ісламських фінансових установ. AAOIFI об’єднує вчених з усього світу, які погоджуються щодо стандартів шаріату. І оскільки AAOIFI забезпечує мінімальні стандарти, якщо він не відповідає AAOIFI , він, мабуть, не відповідає шаріату. Як сказав один вчений, "Найближчим до Ijma (наукового консенсусу) в ісламських фінансах є AAOIFI ". Як відомо, Ijma є найвищим доказовим джерелом після Корану та хадисів у традиційній ісламській юриспруденції. Ми вважаємо, що дотримання шаріатських стандартів AAOIFI - і питання, чи дотримується їх ваш банк, науковець чи тренер - є гарною відправною точкою для дотримання букви закону.

Але ми не можемо зупинитися на досягнутому. Ісламські фінанси також повинні слідувати духу закону.

Нам потрібно просувати структури, що базуються на справедливості, такі як Мушарака і Мудараба, і зменшити нашу залежність від таких доцільних структур, як Мурабаха. Нам потрібно ліквідувати Таваррук . А на більш широкому рівні нам потрібно вирішити більшу проблему дробових банківських резервів. Чому банки отримують у борг гроші, яких у них немає? І заробляти на грошах, яких не існує? Це має сенс?

Хоча реальність така, що банки не зникнуть найближчим часом, першим кроком до виклику дробових банківських резервів є створення глобально визнаної валюти на основі золота. Це негайно змушує ринок прив'язувати операції до активів, а не базувати їх на простих цифрах усередині комп'ютерів.

То з чого ми почнемо з просування закону в письмі та дусі?

Ми віримо, що все починається з нами з вами.

Якщо у вас є рахунок у звичайному банку, переведіть гроші в ісламський банк. Якщо у вашій країні немає ісламських банків, відкрийте закордонний рахунок у країні, яка це робить.

Якщо ви банкір, ви можете почати робити у своєму банку дві речі: 1) перевірити, чи продукти вашого банку відповідають AAOIFI . Найновіші стандарти доступні на веб- сайті www. AAOIFI .com ; та 2) розпочати перехід на Мушараку та Мудараба для різноманітних видів діяльності, починаючи від управління ліквідністю та закінчуючи фінансуванням торгівлі. І якщо ваш банк не пропонує ісламські фінанси, почніть питати, чому.

Якщо ви регулюючий орган, і ісламські фінанси вже практикуються у вашій юрисдикції, AAOIFI банки дотримуватися AAOIFI або ризикуйте, що їх ліцензії будуть призупинені. На більш широкому рівні підтримуйте ісламську галузь мікрофінансування. Якщо ісламські фінанси ще не досягли вашої юрисдикції, підвищуйте обізнаність за допомогою навчальних та освітніх ініціатив.

Якщо ви підприємець, ви, мабуть, володієте навиком, яким могла б користуватися ісламська фінансова галузь. Мрія велика: створити компанію, установу на базі громади, місцеву валюту, екологічно налаштоване село чи інноваційний продукт. У більшості країн все ще бракує безвідсоткової альтернативи фінансуванню будинку, освіти та охорони здоров’я. Чому видати мільярд доларів Сукук простіше, ніж зібрати одну копійку на фінансування освіти, що відповідає шаріату? Як ми можемо краще операціоналізувати Zakah? Як нам побудувати моделі довіри, що належать громаді, на базі Вакуфу?

Якщо ви студент, вивчіть ісламські фінанси. Думайте далі стандартного шляху кар’єри і серйозно подумайте про те, щоб почати щось самостійно. Робіть те, що любите, і успіх буде слідувати.

І якщо ви педагог, який намагається, як і ми, змінити ісламські фінанси на краще, запасіться терпінням. На тривалі зміни потрібні роки, часто десятиліття. Встояти перед спокусою "викинути дитину з водою для ванни" і відкинути всі ісламські фінанси. Промисловість все ще знаходиться в стадії незавершеного виробництва, ще довгий шлях. Будьте частиною цього прогресу, а не приступайте до сліпучої нової економічної теорії, яка залишає пересічного споживача почухати собі голову, роздумуючи, як фінансувати невеликий будинок для своєї родини. Просто заохочуйте замість цього зменшувати Мушараку , наприклад. Поглиблене структурне середовище, яке успадковується ісламськими фінансами, - дробові резервні банки, фіатна валюта - не вирішуються заміною продуктів. Вони вирішуються заміною систем: валют на основі золота, випущених ісламськими центральними банками.

Ми віримо, що це століття - справді наступні роки - буде нічим не відрізнятися раніше. Глобальне опалення означатиме менше їжі та води. Пік масла означатиме менше енергії. І повторні фінансові кризи означатимуть меншу впевненість. Ми можемо підняти руки вгору і піти у відставку. Або ми можемо визначити основні проблеми та щось з цим зробити. Бог лише робить нас відповідальними за наші вчинки. Він дбає про результати.

Ми вважаємо, що настав час відкрито поставити під сумнів парадигму, засновану на відсотках, та просувати безвідсоткове фінансування як перевірену альтернативу. Час настав. Але перший крок до опитування парадигми та пропонування альтернативи - це самоосвіта.

Тільки тоді ви повірите. Бо якщо ти віриш, то вірять і всі інші.

Розташування

Дубай

Address
Дубай, Дубай, Сполучені Арабські Емірати

Стипендія Keystone

Ознайомтеся з можливостями, які може дати наша стипендія